Bieg z okazji 66 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku to impreza sportowa upamiętniająca wydarzenia z tamtego okresu, jakie miały miejsce na ulicach Poznania. Jednocześnie jej celem jest szerzenie wiedzy o tym, co zaczęło się w zakładach Cegielskiego, a następnie przeniosło się na ulice miasta. Bieg oraz Sztafeta Pamięci Czerwca 56 będzie miał więc charakter hołdu wyrażonego ofiarom tamtego buntu oraz edukacji historycznej.

W 2022 roku wracamy do biegania po ulicach Poznania a konkretnie spotkamy się w wyjątkowej oprawie, bo w dniu kiedy wszystko się zaczęło. V edycja biegu odbędzie się 28 czerwca 2022 r. (wtorek) jako hołd dla powstańców w dniu rozpoczęcia walk. Bieg odbędzie się o godzinie 18 !!!

W 2022 roku w związku z licznymi remontami i zmianami organizacji ruchu LOTTO Poznański Czerwiec’56 odbędzie się na terenie POSiR Malta. Biegacze będą mieli do dyspozycji teren wokół jeziora maltańskiego, z tego tytułu organizatorzy przewidują 2 dystanse (5 i 10 km) oraz kilka formatów: bieg indywidualny, sztafeta, rywalizacja na rolkach oraz nordic walking. Dodatkowo odbędzie się bieg dla dzieci. Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom zawodników i zaproponować białoczerwoną formułę biegu dla każdego. Przygotujemy wyjątkowy start i metę oraz strefę nawadniania na trasie biegu.

Bieg z okazji 66 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku będzie  imprezą upamiętniającą wydarzenia z tamtego okresu. Jego celem będzie nadal szerzenie wiedzy o tamtym strajku i jego konsekwencjach dla dzisiejszych pokoleń Polaków.

Bieg organizowany jest przy współpracy Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956 r. oraz IPN, które udzieliły biegowi patronatu.

Wszyscy zjednoczymy się w jednym celu, tak jak zjednoczyli się ludzie, którzy zainicjowali pierwszy bunt przeciwko władzy PRL-u w 1956 roku.

 

ZOBACZ VIDEO RELACJĘ z II edycji biegu!